Ceglédinfo
Covid teszt 24 órán belül

SPORT

| Közélet | Közlemények | Belföld | Gazdaság | Kultúra | Kékfény | Helyi programok | Térségi programok |

20 bejegyzés ezen az oldalon

Köszönjük, Bajnok! »

Köszönjük, Bajnok!

A budapesti judo világbajnokság döntős mérkőzések rajtja előtt megható ünnepségre került sor, Marius L. Vizer, a Nemzetközi Judo Szövetség elnöke és Dr. Tóth László, a Magyar Judo Szövetség elnöke köszöntötte Ungvári Miklóst, aki negyven esztendősen pályafutása utolsó világbajnokságán vett részt - versenyzőként.

(Fotók: Fotó: MJSZ, Horváth György)

Oroszország nyerte a Mini EB-t! »

Oroszország nyerte a Mini EB-t!

Cegléden 2016 után második alkalommal került megrendezésre a Mini EB elnevezésű amatőr kispályás labdarúgó torna. A hivatalos Európa-bajnokság mintájára megrendezett esemény a valódihoz hasonlóan egy év csúszással idén került lebonyolításra. A Mini EB különlegessége, hogy az amatőr csapatok nem saját nevükön, hanem egy-egy országot képviselve indulnak el a megmérettetésen, az eredetinek megfelelő csoportbeosztásban.

Kecskeméti Krisztián bronzérmet szerzett »

Fotó: CVSE Birkózó Szakosztály

Hétvégén rendezték Varsóban az UWW-rangsorversenyét amely egyben Pytlasinski emlékverseny is volt. A felnőtt kötöttfogású válogatott  tagjaként Kecskeméti Krisztián is szőnyegre lépett a lengyel nagydíjon, ahol 26 ország képviseltette magát.

Asztalitenisz eredmények »

Asztalitenisz eredmények

Az egyéni ranglista versenyek hiánya miatt az ATSK Szeged meghívásának tettünk eleget, hogy játékosaink a meccs játékot is gyakorolhassák. A Szuperinfó-CVSE asztaliteniszezői közül 5-en, Orosházáról 2-en valamint a 9  hazai játszhatott egymással első körben egyéni, majd a délután folyamán páros versenyszámokat.

Ungvári Attila indulási jogot szerzett a tokiói olimpiára »

Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Nem volt szerencsés az Európa-bajnoki bronzérmes Ungvári Attila sorsolása, hiszen a második fordulóban az oroszok olimpiai bajnoki címvédőjével, Haszan Halmurzajevvel kellett felvennie a versenyt. A Nemzeti Sport tudósítása.

(Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt)

Bronzérem az asztaliteniszezőknél »

Bronzérem az asztaliteniszezőknél

Az 50-60-as korosztályban 21 páros indult a versenyen. A csoportküzdelmeket hibátlanul 3 győzelemmel vették Attiláék, és a 16 főtáblára kerültek. Itt egy könnyed majd az éremért már szorosabb találkozó sikeredett, ahol is az ellenfélnél  a 2019-es (60 -70 évesek  között) Budapesti Veterán EB győztes Kovács István is szerepelt. A döntőbe jutásért egy játszmát elcsíptek a fiúk  az NB I-ben játszó Daru-Jancsa párostól, akik végül a versenyt is megnyerték.

Ungvári Miklós hetedik »

Az olimpiai ezüstérmes Ungvári Miklós kikapott a vigaszágon, így hetedik lett 73 kilogrammban a budapesti Papp László Sportarénában zajló olimpiai kvalifikációs cselgáncs-világbajnokságon.

A csapatverseny első helyén végzett a Cegléd »

A csapatverseny első helyén végzett a Cegléd

Győrszentivánon, a Molnár Vid Bertalan Művelődési Központ adott otthont a diák I-es szabadfogású országos bajnokságnak. A szombaton megrendezett bajnokságon összesen 223-an küzdöttek a 14 bajnoki címért, köztük 12 ceglédi birkózóval. A ceglédiek kitettek magukért és nyolcan is a helyezettek között végeztek.

« A képtár megtekintéséhez kattintson a kisképre!

Nagyszerű OB eredmény »

Nagyszerű OB eredmény

A selejtezőt követően, az országos döntőt is Gödöllőn, a frissen átadott asztalitenisz csarnokban rendezték. A versenykiírás alapján aki bejutott a döntőbe egyénibe illetve alanyi jogon indulhatott, csak az vehetett részt a párosban versenyszámban is.

Kellemes meglepetésre a fiatal párosnak is sikerült nyerni így villámrajtot vett a csapat. Ungureán Dorka egy "szenvedős", majd egy jobb játékot produkáló 5 játszmás mérkőzést is sikerült nyernie. Török István stabilan hozta a 3 győzelmet amihez közel állt Szalkai Attila is. Unghváry Andrisnak párosban ment igazán a játék egyéniben nem találta a ritmust, de így is nyert egyet ami kellett a győzelemhez.

Sportok Éjszakája Cegléden »

Sportok Éjszakája Cegléden

Cegléd Város Önkormányzata ingyenes Sport- és Gyerekprogramokkal várja a lakosságot június 19-én szombaton 18 óra és 23 óra között a Török János Középiskola területén és a Deák utca egy részén.

"Már-már irreális" - így vág neki az olimpiát érő vb-nek Ungvári Miklós »

Fotó: infostart.hu

Bravúros világbajnoki szereplésre lenne szükséges Budapesten Ungvári Miklósnak, hogy kijusson a tokiói olimpiára. A 2012-ben Londonban ezüstérmes dzsúdós az InfoRádiónak a Hősök terén rendezett szerda esti vb-felvezető eseményen beszélt erről.

Bajnoki címet nyert az U19-es focicsapat »

Bajnoki címet nyert az U19-es focicsapat
Bajnoki címet szerzett az U 19-es focicsapat. Az aranyérmet a Tiszakécskei meccs után vehették át a fiatalok. A ceglédi sportolók 8-1-re győztek a kécskei csapat ellen, az U 17-es csapat pedig ezüstérmet nyert. Igazi fociünnep volt - nyilatkozta a siker kapcsán az edző, Ványi Zsolt.

Összefognak a kézilabda klubok az utánpótlás nevelésben »

Összefognak a kézilabda klubok az utánpótlás nevelésben
Május 28-án az Abonyi Városháza Dísztermében tartott sajtótájékoztatót az Abony KC, a Ceglédi KKSE, valamint a Törökszentmiklósi KE. A rendezvényen a csapatok vezetői, és a média képviselői mellett részt vett Pető Zsolt polgármester is.

Józsa Attila bronzérmes a serdülő Európa-bajnokságon »

Józsa Attila bronzérmes  a serdülő Európa-bajnokságon

Május 28-29-én rendezték a serdülő Európa-bajnokság kötöttfogású küzdelmeit Szófiában. A kötöttfogású válogatottban a ceglédi Józsa Attila is szőnyegre lépett az 57 kg-ban. Attila remekül kezdett, holland és román ellenfeleit egyaránt technika tussal 8-0 és 9-0-ra múlta felül.

Ceglédi éremeső a judo junior ob-n »

Ceglédi éremeső a judo junior ob-n

Szombaton Győrben, az Olimpiai Sportpark multicsarnokában nagy érdeklődés mellett rendezték meg az idei junior országos bajnokságot, hatvanegy egyesület kétszázötvenhat judósa lépett tatamira.

Egygólos vereség - Búcsú az NBI-től »

Egygólos vereség

A Cegléd 31-30-as vereséget szenvedett a Veszprémi KKFT-től a férfi kézilabda NB I utolsó fordulójában.

CVSE döntetlen a szezonzárón »

CVSE döntetlen a szezonzárón

Hazai pályán zárhattuk a 2020/2021-es bajnoki idényt az ellen a Tállya ellen, akik ellen bár jók voltak a korábbi eredményeink, tarthattunk, hiszen a harmadosztályú tagságukért szálltak harcba.

Három bronzérem a bajnokságon »

Három bronzérem a bajnokságon

Szombaton a tatabányai Földi Imre Sportcsarnok három szőnyege adott otthont a diák II-es korosztály szabadfogású országos bajnokságának. Több mint ötven szakosztály 200 versenyzője küzdött a bajnoki címekért és érmekért. A legfiatalabb ceglédi birkózók 9 fővel képviseltették magukat és végül hárman is bronzéremmel zárták a bajnokságot.

Fiatal és felforgatott csapatunk rosszul kezdett Dunaharasztin és 1:6-os hátrányból kényszerült  felállni. Török István tudta csak tartani a lépést a hazai játékosokkal. Az utolsó körben még így is megnyílt az esély a döntetlenre.