Női kosár NB I: sima Sopron-siker

2019.01.08. 14:26 Rovat: Sport
VBW CEKK Cegléd-Sopron Basket  65-90 (2019. 01. 05.)

Két mérkőzéssel folytatódott a női kosárlabda NB I küzdelemsorozata, amely az MTK-Csata és a Cegléd-Sopron találkozókkal lépett át az alapszakasz második felébe. Az új év első találkozóin nem született meglepetés: két sima, egyaránt 25 pont különbségű vendégsikert hozott a szombat.

⇦ A képtár megtekintéséhez kattintson a kisképre!

A hibátlan teljesítménnyel bajnoki listavezető Sopron a két győzelemmel és kilenc vereséggel álló Cegléd otthonába látogatott. A hazaiak ugyan három ponttal elvitték az első negyedet 18-15-re, de a folytatásban beindultak a vendégek és esélyeshez méltó magabiztos játékkal végül 25 ponttal nyertek. A Sopronból Amanda Zahui 20 pontot szórva lett a mezőny legeredményesebbje, a hazaiaktól Jovana Popovics 15 pontig jutott.

VBW CEKK Cegléd-Sopron Basket  65-90 (18-15, 21-27, 13-27, 13-21)

Cegléd, 150
néző.  V: Hervay, Vida J., Gál J.
CEGLÉD:
Swanier 7/3, POPOVICS 15/3, Révész B. 11, GORJANÁCZ 14/6, Hamilton-Carter 12. Csere: Kobolák 2, Böröndy D. 2, Révész L. 2, Király A., Filipowicz V. Edző: Peter Jankovic
SOPRON: TURNER 19/15, CASAS 12/3, Czukor, CRVENDAKICS 17, ZAHUI 20. Csere:Dupree 12, Dubei 10/3, Weninger, Varga K.  Edző: Roberto Íniguez
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7-4. 6. p.: 11-4. 13. p.: 26-22. 16. p.: 33-28. 22. p.: 39-48. 25. p.: 43-56. 32. p.: 52-73. 38. p.: 62-88

MESTERMÉRLEG

Peter Jankovic:
- Jól kezdtünk, okosan játszottunk, de a második félidőben a Sopron megmutatta, milyen minőséget képvisel.

Roberto Íniguez: - Tipikus karácsony utáni mérkőzés volt, amit megnyertünk, és ez jó.

Forrás: nso.hu

Fotó: Kisfaludi