A bajnok Sopron legyőzte a Ceglédet

A címvédő Sopron Basket 78-55-re legyőzte a Cegléd csapatát a női kosárlabda NB I alapszakaszának keddi játéknapján. A Sopron és Cegléd most játszotta le a koronavírus-járvány miatt az ősz folyamán elmaradt monori meccset, ám erre a találkozóra Sopronban került sor, ahol a két csapat szerdán 16.30-tól ismét megmérkőzik egymással - összegezte a meccs különlegességeit az MTI.

A mezőny legeredményesebb játékosa a továbbra is százszázalékos soproniak amerikai légiósa, Megan Walker volt húsz ponttal.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I

VBW CEKK CEGLÉD-SOPRON BASKET 55-78 (12-22, 14-21, 13-21, 16-14)

Sopron, zárt kapuk mögött. V: Söjtöry, Kovács N., Horváth A.

CEGLÉD:
 Ortiz 2, GORJANÁCZ 11/3, McBryde 6, Szirony, Moore 5
Csere: Révész L. 8/6, Bozóki 5/3, Ruják N. 7/3, Kobolák 7/3, Viszmeg 4, Filipowicz
Edző: Kosztasz Keramidasz

SOPRON: JANUARY 14/9, Varga S., WALKER 20/9, Brooks 11, KRAJISNIK 14
Csere: Varga A. 10/6, Fegyverneky 4, Czukor 3/3, Varga K. 2, Pfeiffer
Edző: Gáspár Dávid

Az eredmény alakulása. 4. perc: 3-11. 8. p.: 9-20. 13. p.: 14-29. 16. p.: 16-37. 18. p.: 24-41. 22. p.: 26-48. 25. p.: 31-54. 28. p.: 37-59. 33. p.: 41-68. 35. p.: 44-68. 38. p.: 51-74
Kipontozódott: Ortiz (35. p.)

MESTERMÉRLEG

Kosztasz Keramidasz: - Különböző célokért küzd a két csapat, így mindkét együttesnek jó lehetősége volt, hogy szabadabban játsszon, gyakoroljon. Nagyon hasznos találkozó volt!

Gáspár Dávid: - Az az érzésem volt a mérkőzésen, hogy a karácsonyi szünet némi ritmusvesztést okozott a csapaton belül. Voltak jó és kevésbé jó periódusai a találkozónak. A Cegléd több üres helyzetet is kialakított, melyeket a gyengébb védőmunkánk számlájára írok. Jól kontrolláltuk azonban a mérkőzést, adódtak hibák, melyekről a meccs során beszéltünk, és a második félidőben jobban is oldottuk meg ezeket. Szerdára szeretnék javulást látni a csapattól az összképet tekintve, ezzel együtt elismerésem a lányoknak.