Az utolsó negyedben döntött a Cegléd

A Cegléd az utolsó negyedben nyújtott kiemelkedő játékával győzte le magabiztosan a vendég Csatát a női kosárlabda NB I alapszakaszának vasárnapi mérkőzésén. A Nemzeti Sport beszámolója.

« A képtár megtekintéséhez kattintson a kisképre!

A ceglédiek a negyedik negyedben 23 ponttal voltak jobbak a vendégeknél (26-3). A mezőny legeredményesebb játékosa a Cegléd spanyol légiósa, Mariona Ortiz volt 23 ponttal.

NŐI KOSÁRLABDA NB I

VBW CEKK CEGLÉD-LUDOVIKA-FCSM CSATA 80-56 (18-20, 23-18, 13-15, 26-3)

Monor, zárt kapuk mögött. V:
 Mészáros, Pozsonyi, Balogh Gy.

CEGLÉD: ORTIZ 23/9, Révész L., Szotiriu 8/3, Kobolák 2, MOORE 20. Csere: Szirony 2, McBryde 8, BOZÓKI 17/9, Ruják N., Gorjanácz, Viszmeg, Filipowicz. Edző: Kosztasz Keramidasz

CSATA: Horváth B. 15/6, Böröndy V. 13/6, Mányoky R. 2, Hegedűs 2, ZEMPARE 15/3. Csere: Angyal B. 9/6, Gyöngyösi, Angyal N., Balogh L., Rakita. Edző: Tursics Krisztián

Az eredmény alakulása. 5. perc: 12-8. 10. p.: 18-20. 14. p.: 29-27. 18. p.: 39-29. 20. p.: 41-38. 24. p.: 49-43. 27. p.: 54-45. 30. p.: 54-53. 33. p.: 64-53. 38. p.: 76-56

MESTERMÉRLEG

Kosztas Keramidasz:
 - Végre megtaláltuk védekezésben a ritmusunkat a harmadik negyed közepén, amikor védekezést váltottunk és ez mindenképpen döntőnek bizonyult. Ez volt a kulcs, illetve hogy a passzok pontosak voltak a labdaszerzések után. Megpróbáltuk a legjobbat nyújtani, amit tudtunk, mert nagyon fontos volt nekünk ez a győzelem.

Tursics Krisztián: - Gyakorlatilag hat-hét emberrel dolgoztuk végig az egész mérkőzést. Sokáig meccsben voltunk, és amit szerettünk volna, azt nagyon szépen megcsináltuk. A negyedik negyedben elfogyott a szufla és egyszerűen nem találtunk be. Gyakorlatilag felőrölt minket az ellenfelünk, elismerésem a Ceglédnek, megérdemelt győzelmet aratott.