Továbbra sem találjuk a ritmust

Továbbra sem találja csapatunk a hosszabb szünet előtti ritmusát, dinamikáját. Ezúttal is érződött az első pillanattól kezdve. Sorban maradtak ki a dobások, és a hazai csapat már az elején el tudott lépni tőlünk. A 7. percben már 15 pontos volt az előnyük, amin a játékrész hajrájában még tudtunk faragni kicsit. (19-10)

A második negyed még az elsőnél is rosszabb volt, szinte minden kísérletünk kijött a gyűrűből és egyre jobban kapkodtunk, ami több eladott labdát is eredményezett, így a félidőre már kimondottan megnyugtató előnnyel mehettek a győriek. (43-17)

A harmadik negyedet úgy kezdtük, ahogy talán az egész mérkőzést kellett volna, de ekkor már olyan hátrányban voltunk, ami miatt egyre kilátástalanabb volt, hogy fordítani tudunk, így bár ezúttal sem álltak meg a lányok, hajtottak, próbálkoztak, de nem kerülhettük el a vereséget.

Búslakodni sok időnk nincs, hiszen vasárnap már újabb mérkőzés vár ránk, a Csatát fogadjuk Monoron. A mérkőzést az M4 Sport élőben közvetíti, így mindenki nézheti otthonról, ez pedig remélhetőleg a lányokat is feldobja, kijönnek végre a gödörből és újra elindulunk felfelé.

UNI GYŐR MÉLY-ÚT - VBW CEKK CEGLÉD 93-60 (19-10, 24-7, 29-22, 21-21)

Győr, zárt kapuk mögött. Vezette: Kapitány, Minár, Varga-Záray

GYŐR: KIESEL 16, DUBEI 15/9, Dombai 8/3, TÖRÖK Á. 11/3, Mompremier 8. Csere: Keita 2, Barnai 5, WENINGER 17/6, Lass 7/3, Varga Zs., Révész B. 4/3, Mansaré. Edző: Iványi Dalma

CEGLÉD: ORTIZ 15/3, Szirony 3/3, Sotiriou 8, Moore 9, BOZÓKI 17/6. Csere: McBryde 6/3, Révész L., Kobolák, Ruják N. 2, Gorjanácz, Viszmeg, Filipowicz. Edző: Kostas Keramidas

Az eredmény alakulása. 3. perc: 6-0. 7. p.: 17-2. 14. p.: 30-13. 18. p.: 39-17. 24. p.: 51-26. 27. p.: 59-34. 32. p.: 76-46. 35. p.: 82-51

MESTERMÉRLEG

Iványi Dalma: - A jó ritmusú kezdésünk megzavarta és előkészítetlen dobásokra kényszerítette a Ceglédet. Különösen az első félidőben szellemes támadásokkal találtuk meg az ellenfél gyengébb pontjait. A Cegléd ugyanakkor annál sokkal jobb csapat, mint amit ezen a mérkőzésen mutatott magából.

Kostas Keramidas: - Az első félidőben mintha nem is lettünk volna a pályán. Nagyon nehéz periódusban vagyunk, sajnos a karantén alaposan kivégzett bennünket, most próbálunk visszajönni. Amíg nem leszünk képesek gyorsabb és energikusabb játékra, addig aligha lehetünk eredményesebbek. Kemény sorozatban vagyunk, szeretnénk a folytatásban javítani.