Hazai CEKK győzelem

2019.02.21. 12:53 Rovat: Sport
VBW CEKK CEGLÉD-NKE-FCSM CSATA 72-66 (2019. 02. 20)

Fontos győzelmet szerzett szerdán hazai pályán a női kosárlabda NB I középmezőnyébe igyekvő VBW CEKK Cegléd. Bár a vendég NKE-Csata rövid ideig vezetni tudott a meccs hajrájában, a Cegléd végig kézben tartotta a találkozót és megérdemelten nyert. A Nemzeti Sport tudósítása.

⇦ A képtár megtekintéséhez kattintson a kisképre!

VBW CEKK CEGLÉD-NKE-FCSM CSATA 72-66 (22-19, 21-13, 13-19, 16-15)

Cegléd, 200 néző. V: Cziffra, Ádám, Györfy R.

CEGLÉD: Swanier 7/3, POPOVIC 21/3, Révész B. 4, Kobolák 10/6, BAUGH 14. Csere: Böröndy D., Gorjanácz 9/9, Hamilton-Carter 5, Révész L. 2. Edző: Peter Jankovic

CSATA: Horváth B., N. Jovanovics 3/3, LELIK 20/9, Barnai 6, Lang 11/3. Csere: NAGY-BUJDOSÓ 20/9, Angyal B., Mányoky 2, Austria 2, Antics 2. Edző: Tursics Krisztián

Az eredmény alakulása. 3. perc: 7-0. 6. p.: 15-10. 9. p.: 22-15. 13. p.: 29-21. 17. p.: 36-25. 20. p.: 43-32. 23. p.: 45-37. 28. p.: 53-49. 32. p.: 58-55. 35. p.: 60-61. 39. p.: 68-63

MESTERMÉRLEG

Peter Jankovic: - Jól kezdtünk és a saját részünkről a szezon eddigi legjobb védekezését mutattuk be az első félidőben. A másodikra a Csata agresszívabb védekezéssel jött ki, amivel felzárkózott, de jókor érkeztek a tripláink és a végjátékban rutinosan játszottunk. Csapatom végig jól küzdött.

Tursics Krisztián: - Ugyanabba a hibába estünk bele, mint a Vasas ellen. Tizenöt pontos hátrányt csináltunk magunknak úgy, hogy lényegében nem védekeztünk. A második félidőben elkezdtünk kosárlabdázni, futni az eredmény után, aztán fordítottunk is, mint a Vasas ellen, de amíg ezt a védekezést és támadást nem tudjuk kitolni negyven percre, nem fogunk meccset nyerni senki ellen sem. Megérdemelten győzött a Cegléd.

Forrás: nso.hu/cegledisport.hu

Fotó: Kisfaludi István