Hír, program

Birkózó eredmények

2019.02.19. 13:25 Rovat: Sport
Birkózó eredmények (2019.02.18.)
Szombaton a kötöttfogású Területi Bajnokságok kerültek megrendezésre a diák I. és II. korosztályok számára. A Közép-Magyarország Területi Bajnokságon a fiatalok az országos döntőbe jutásért küzdöttek a ceglédi Török János Mezőgazdasági és Egészségügyi Szakgimnázium és Szakközépiskola tornatermében.

⇦ A képtár megtekintéséhez kattintson a kisképre!

A bajnokságon 13 szakosztály 132 versenyzője mérte össze a tudását. A Ceglédi VSE birkózói 30 fővel képviseltették magukat a két korosztályban. A ceglédi fiatalok végül 10 arany, 5 ezüst és 4 bronzérmet gyűjtöttek és így 19 fő vívta ki az indulási jogot a márciusban megrendezésre kerülő országos bajnokságra.

3.  Érd         52 pont

Az év első junior kötöttfogású minősítési versenyét Tokodon, a Hegyeskő Általános Iskolának tornacsarnokában rendezték meg vasárnap. A válogatón 20 szakosztály, 71 birkózója próbált szerencsét. A Ceglédi VSE birkózói 7 fővel képviseltették magukat. Sajnos a csapatból sérülés miatt ketten is hiányoztak. A 60 kg tavalyi bajnoka Kecskeméti Krisztián váll sérülés, Kovács Béla pedig borda sérülés miatt nem tudott részt venni a válogatón. A ceglédiek ennek ellenére remekül szerepeltek és két első hely mellet négy harmadik helyezést is begyűjtöttek.

Az 55 kg-ban Kecskeméti Dávid két technikai tus győzelmet követően, míg 60 kg-ban Török Tamás három technikai tus győzelmet követően állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára. Ezzel mind a ketten nagy lépést tettek az idei évi válogatottság megszerzéséért. Ez mellett még négy bronzérem is Ceglédre került. A 63 kg-ban Tóth Levente, 72 kg-ban Kovács Árpád, 77 kg-ban Mohella Flórián és 82 kg-ban Medgyes Viktor szerezte meg súlycsoportja harmadik helyét. A CVSE birkózói ezzel csapatverseny első helyét is megszerezték, megelőzve a Honvéd és a Dorog csapatait.